Izveštaj o održanom Kursu “Međunarodni privredni ugovori – pregovori, zaključenje, zaštitne klauzule, rešavanje sporova”

U Udruženju pravnika, 28 juna 2014. godine održan je Kurs Međunarodni privredni ugovori – pregovori, zaključenje, zaštitne klauzule, rešavanje sporova. Uz učešće pravnika iz poslovne prakse, advokata i pravnih savetnika iz oblasti međunarodnog poslovnog prometa, na Kursu su razmatrana pitanja uspešne realizacije međunarodnih poslovnih transakcija i izbegavanja rizika povrede ugovora, pri čemu je posebna pažnja posvećena pravnom značaju, veštini i strategiji pregovora, formulisanju, izboru i kombinovanju ugovornih klauzula, sredstvima obezbeđenja izvršenja ugovora i izboru merodavnog prava i jurisdikcije. Po završenom Kursu, učesnicima su uručeni certifikati Udruženja pravnika Srbije.