Izveštaj o kursu “Ugovor o građenju i isporuci opreme u domaćoj i međunarodnoj praksi”

U Udruženju pravnika 14. marta 2015. održan je Kurs “Ugovor o građenju i isporuci opreme u domaćoj i međunarodnoj praksi”. Predavači, stučnjaci iz ove oblasti, posebnu pažnju posvetili su specifičnostima poslova izgradnje (projektovanje, građenje, isporuka opreme, montaža opreme), analizi ugovora koji se u ovoj oblasti zaključuju, primeni opštih uslova o građenju, a posebno FIDIC-ovih opštih uslova, uočavanju prednosti i nedostataka primene međunarodnih opštih uslova u domaćoj praksi i rešavanju sporova koji proističu iz ugovora o građenju putem arbitraže. Učesnici Kursa bili su uključeni u dinamičnu diskusiju o pomenutim pitanjima i svojim sugestijama, komentarima i predlozima nastojali da doprinesu pronalaženju optimalnih rešenja za prevazilaženje rizika koji se u ovoj oblasti najčešće javljaju. Po završenom Kursu učesnicima su izdati sertifikati Udruženja pravnika Srbije.